PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina, 1700/1800-tal.

86937. PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina, 1700/1800-tal.

Vaser 2 st, tekannor 2 st, skålfat samt 3 fat. Dekor i underglassyrblått samt polyrkoma emaljfärger. Höjd 14-30 cm.

Skador samt lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador samt lagningar.

Antal besök: 711