Bestående av en förgylld ring, undertecknad Monies, fingerstorlek P 1/2, i original Monies påse; ett par geometriska örhängen med färgat kohorn, med klämfästningar signerade Monies, 15,9cm långa, i Monies påsar; och ett cirkulärt länkhalsband, med svärtad hamrad finish, i Monies påse; och två graduerade träpärlhalsband, båda med en Monies påse.
Smärre slitage.
Smärre slitage.