BAJONETT, modellnummer 6520 C, Tyskland, 1930/40-tal.

86705. BAJONETT, modellnummer 6520 C, Tyskland, 1930/40-tal.

Svärtad klinga, delvis räfflat handtag. Klingan märkt 6520 C respektive 41 ddl. Balja med samma märkning.
Klingans längd 25,5 cm.
Totallängd 38 cm.

Slitage. Bajonett och balja delvis anfrätta och rostiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd 25,5 cm.
Totallängd 38 cm.

Antal besök: 1 198