KANAPÈ, senempire, signerad 1855 Öland/Kalmar.

866323. KANAPÈ, senempire, signerad 1855 Öland/Kalmar.

Ettikettmärkt: förfärdigad i Långlöt Norrgård i September 1855 åt Ejaiar Lindwall af snickare Carl Wernlund från Calmar.
Längd 212 cm.
Rygghöjd 108.

ålders- och bruksslitage. Torrspricka. Senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 212 cm.
Rygghöjd 108.

Antal besök: 970