SKRIVPULPET, sengustaviansk-stil, 1900-tal.

86504. SKRIVPULPET, sengustaviansk-stil, 1900-tal.

Mahogny/björk. Tre lådor i fronten. Rundad uppskjutbar klaff. Inrede med fack och fyra lådor. Dekorerad med bronser. Längd 117, bredd 57, höjd 111 cm.

Bruksslitage, repor och slagmärken, smärre fanerskador, en nyckelskylt lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 192