APPLIQUER, ett par. Frankrike. Empire-stil.

86342. APPLIQUER, ett par. Frankrike. Empire-stil.

Förgylld och patinerad brons. Dekor av stående bevingad karyatid, lagerkrans och Zeushuvuden. För fyra ljus. Höjd 54 cm.

Bruksslitage, en ljusarm med professionell lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 631