SERVISDELAR, 24 st, porslin, Kina, 1800-tal.

86286. SERVISDELAR, 24 st, porslin, Kina, 1800-tal.

8 tallrikar, 7 assietter, såssnipa, 1 lockkarotter, 2 skålar, 1 fat samt 4 små askfat. Dekor i underglasyrblått.

Slitage, mindre nagg o spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 736