MAT och KAFFESERVISDELAR, 114 st, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.

862552. MAT och KAFFESERVISDELAR, 114 st, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.

18 kaffefat, 18 kaffekoppar, 4 moccakoppar, 4 moccafat, 2 gräddkannor, 2 vaser, äggkopp, 2 sockerskålar, skål på fot, 20 assietter, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 små fat, 2 fat, 2 uppläggningsfat, skål, lövformat fat, snäckformad skål, kakfat, runt fat, skål på fot, terrin, kaffekanna, såsskål.

Bruksslitage. Enstaka delar med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 539