KISTA, allmoge, 1700/1800-tal.

86238. KISTA, allmoge, 1700/1800-tal.

Furu. Rektangulär form med plant lock, Beslag och handtag i järn. Längd 123, bredd 67, höjd 54 cm.

Slitage, sprickor och smärre skador.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 034