SALTKAR MED SKED SAMT SALT OCH PEPPARKAR, 1+2, silver, 1900-tal.

86187. SALTKAR MED SKED SAMT SALT OCH PEPPARKAR, 1+2, silver, 1900-tal.

Salt och pepparkar av mindre modell, delvis hamrad dekor. Importstämplade.
Vikt 23,2 gr.
Höjd 4 cm.
Saltkar på fot, ornerad bräm och fotring. Importstämplad. Medföljande sked ej stämplad.
Vikt 52,5 inkl sked.
Höjd 3 cm.
Diameter 6 cm.

Saltkarets lock sitter något löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 23,2 gr.
Höjd 4 cm.
Vikt 52,5 inkl sked.
Höjd 3 cm.
Diameter 6 cm.

Antal besök: 1 212