ELEFANTBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft.

856756. ELEFANTBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft.

Rund skiva, trä med rikt skuren dekor och intarsiainläggningar av ben. Ben i form av elefanter.
Höjd 46,5 cm
Diameter 38,5 cm.

Bruksskick
Slitage på bordsskiva, mindre träbortfall på bordsskiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 46,5 cm
Diameter 38,5 cm.

Bruksskick

Antal besök: 3 631