ELEFANTBORD, 1900-talets andra hälft.

856753. ELEFANTBORD, 1900-talets andra hälft.

Rund skiva, trä med rikt skuren dekor och intarsiainläggningar av ben. Ben i form av elefanter.
Höjd 61 cm
Diameter 61 cm.

Bruksskick
Slitage på bordsskiva, träbortfall på bordsskiva, något rangligt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 61 cm
Diameter 61 cm.

Bruksskick

Antal besök: 4 457