854994. LOCKASK, SKÅL, TALLRIK, 3 delar, Kräftmotiv, keramik/porslin, bland annat Göteborg, Musterschutz Tyskland.
Lockask, Höjd inkl lock ca 9 cm
Tallrik, Göteborg
Skål med hänkel, Musterschutz, Tyskland
Proveniens: Kulebo Herrgård.
Bruksslitage. Nagg.