DIVERSE KOPPARFÖREMÅL, EMALJERAT m m.

854761. DIVERSE KOPPARFÖREMÅL, EMALJERAT m m.

Emaljerat tvättfat Kockums diameter 34 cm.
Balja längd 42 cm samt gryta diameter 28 cm, koppar.
5 kopparformar.
Plåtburk Carl Peter Påhlsson höjd 20 cm.
Dalahäst, näverask, klubba samt träskrin med sysaker.
Väckarklocka Junghans höjd 10 cm.
2 metallställningar höjd 26 cm.

Koppargrytor med bucklor, träskrin. dalahäst, ställningar, klubba med slitage. Väckarklockan fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 kopparformar.

Antal besök: 423