Oval trebenegryta stämplad HB (hillebola bruk) 6 kannor, längd 47, bredd 29, höjd 27, rund trebenegryta diameter ca 35, höjd 33, plättlagg stämplad BZH (Bruzaholms bruk), samt plättlaggar stämplade HF.
Bruksslitage, anlupet.
Bruksslitage, anlupet.