85097. PARTI KONST, oljemålningar, 3 st, STEN LINDAHL, LAGE CARLSSON, H. TINGBERG.
Sten Lindahl. Djur på bete. Olja på duk. 64 X 44 cm. Signerad.
Lage Carlsson. Landskap. Olja på duk. 54 X 44,5 cm. Signerad.
H. Tingberg. Öländska hus. Olja på pannå. 33,5 X 25,5 cm. Signerad.
Lindahl: Fläckar.
Carlsson: Någon minimal fläck.
Tingberg: Smärre fläckar.