BORD MED LÅDA, allmoge, 1800-tal.

85057. BORD MED LÅDA, allmoge, 1800-tal.

Furu. Rektangulär skiva på fyra avsmalnande ben. Låda i sargen. Delvis ådringsmålat. Längd 93, bredd 37, höjd 74 cm.

Ålders relaterat bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 564