PENDYL, Gustaviansk-stil, 1900-tal, samt PORSLIN och GLAS, 4 del.

84987. PENDYL, Gustaviansk-stil, 1900-tal, samt PORSLIN och GLAS, 4 del.

Pendyl. Förgylld, skuren dekor med rosor. Höjd 59 cm.
3 del prydnadsföremål, Italien. Högsta höjd 22,5 cm.
Karaff, glas, förgylld dekor.

Bruksslitage, del av festongen på pendylen lös.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaff, glas, förgylld dekor.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 512