84987. PENDYL, Gustaviansk-stil, 1900-tal, samt PORSLIN och GLAS, 4 del.
Pendyl. Förgylld, skuren dekor med rosor. Höjd 59 cm.
3 del prydnadsföremål, Italien. Högsta höjd 22,5 cm.
Karaff, glas, förgylld dekor.
Bruksslitage, del av festongen på pendylen lös.
Nyckel/nycklar finns.