KRUTHORN OCH VERKTYG, 1800/1900-tal.

84950. KRUTHORN OCH VERKTYG, 1800/1900-tal.

Parti bestående av kruthorn i olika material och storlek. Verktygstänger för tillverkning av kulor kulor samt verktyg för påfyllnad av krut.

Kruthorn med skador, bortfall och kompletteringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 472