84428. GUNNAR OLOF HYLTÉN-CAVALLIUS OCH GEORGE STEPHENS (red), "Svenska Sagor", 5 band, Uppsala, 1943-1945.
Band 1- 5 band. Ex libris bergsingeniör Ludwig
Fredholm, upplaga om 1000 exemplar.
Bruksslitage, ryggar med smärre skador, ej fullständigt genomgångna.