Bilen är sommarkörd, besiktad, godkänd och körklar.
Diverse tillbehör så som solskydd, reservdelar, PV Duett kuriosa samt Volvo PV litteratur medföljer
Vid vinnande bud avhämtas bilen efter tidsbokning med Kolonn.
Originalskick.
Mindre läckage på en huvudbromscylinder, bör åtgärdas.
Bilen säljs i befintligt skick med mindre lackskador och repor.
Besiktningsprotokoll: se bild.
Originalskick.