PENSELVAS, porslin, Kina, möjligen 1800-tal.

83845. PENSELVAS, porslin, Kina, möjligen 1800-tal.

Polykrom dekor mot vit botten föreställande fågel, blommor samt skrivtecken. Stämpelmärkt. Höjd 26 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 203