83770. PARTI KERAMIK, 18 delar, bland annat "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.
4 delar, "Vinranka", Arthur Percy,
2 väggfat, Dorothy Clough.
Skålfat, Gefle.
9 årstallrikar med slottmotiv, Gefle
2 figuriner, häst samt sköldpadda.
Slitage, krackelyrer, missfärgningar, nagg.