SKÄNKSKÅP, jugend, ca 1910.

83744. SKÄNKSKÅP, jugend, ca 1910.

Ek. Nederdel med två lådor och två profilerade luckor, skuren dekor. Inrede med två hyllplan. Överdel med två fasettslipade luckor i glas. Längd 110, bredd 53, höjd 190 cm.

Bruksslitage, ställvis solblekt och smärre fanerbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 084