SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.

83644. SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.

Höjd 8,5, diameter 25 cm respektive höjd 7,5, diameter 22,5 cm.

Bruksslitage, mindre glasyrskador, den mindre med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 740