VÄGGUR, Gustav Becker, 1800-talets slut.

832529. VÄGGUR, Gustav Becker, 1800-talets slut.

Fanerad med valnöt. Svarvad och skuren dekor. Urverket märkt "Gustav Becker Freiburg in Schl. 905264". Höjd ca 85 cm.

Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Slitage, repor och märken. Torrsprickor. Senare ytbehandling.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 692