PARTI PORSLIN, 10 delar, orientaliska, 1900-tal.

82895. PARTI PORSLIN, 10 delar, orientaliska, 1900-tal.

6 tallrikar, Imari, Diameter 21,5 cm.
2 skålar, risporslin, höjd 5,5 - 6 cm.
2 fat, diameter 22 cm.

Slitage, sprickor, nagg, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 fat, diameter 22 cm.

Antal besök: 617