Märke Vasaloppet, från 1925, 1927,1928,1931,1936,( 11:e)
1937 ( 12:e)
Luftfarutställningen, Göteborg 1923,
HIF märke, silver och emalj, stämplad B8 1928,
Hälsans BK, IFK Vll, HLK tennis,
NKL tennis,
Idrottssällskapet Göta Helsingborg, 2 st, silver.
Idrottsföreningen kamraterna, silver, mm.
Bruksslitage.
1937 ( 12:e)
NKL tennis,
Bruksslitage.