PARTI GLAS, 12 delar, Orrefors samt Reijmyre. 1900-tal.

82392. PARTI GLAS, 12 delar, Orrefors samt Reijmyre. 1900-tal.

8 dricksglas, Reijmyre Antik, diameter ca 7, höjd 8 cm.
4 whisky, Orrefors, 2:a sortering, diameter 8,5, höjd 9 cm.

Smärre slitage, Orreforsglas med tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 095