822689. MAT och KAFFESERVIS, 80 delar, porslin, H&C Chodau, Schlaggenwald,1900-tal.
2 skålar, såskanna, 5 uppläggningsfat, terrin, tillbringare, 12 assietter, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, 10 kaffefat, 11 assietter, 10 kaffekoppar.
Bruksslitage. Nagg förekommer.