GUNNAR NYLUND. Figuriner, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

82179. GUNNAR NYLUND. Figuriner, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Pingviner, höjd 15 - 26 cm.

Nagg på den mindre pingvinens ena fot. Bruksslitage.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Pingviner, höjd 15 - 26 cm.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 3 265