SKEDAR samt SÅSSLEV, totalt 13 delar, silver, modell "Gammal fransk", olika mästare, mestadels 1800-tal. Tot vikt 646 gram.

81967. SKEDAR samt SÅSSLEV, totalt 13 delar, silver, modell "Gammal fransk", olika mästare, mestadels 1800-tal. Tot vikt 646 gram.

Bland annat 4 st stämplade F Holm 1879; 3 st stmpl P Holmberg 1855; 2 st Lundqvist 1833; såsslev stmpl IF 1837.

Slitage, skador, bucklor, gravyrer, monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 630