GERDA TIRÉN. "Invaliden", akvarell, signerad.

819004. GERDA TIRÉN. "Invaliden", akvarell, signerad.

Dagmått/Bildmått, 22,2 x33 cm.
Konstverkets mått 22,8 x 33,8 cm.
Falsmått på ram 24,5 x 35,1 cm.
Totalmått inklusive ram 40,2 x 51 cm.

Reflexfritt Uv-glas.
Syrafritt bakstycke.

Proveniens

Föreningen Svenska Konstnärinnor.

Reflexfritt Uv-glas.
Syrafritt bakstycke.

Nycklar saknas.

Gerda Tirén (1858–1928)

Gör en kostnadsfri värdering!

Reflexfritt Uv-glas.
Syrafritt bakstycke.

Proveniens

Reflexfritt Uv-glas.
Syrafritt bakstycke.

Nycklar saknas.

Gerda Tirén (1858–1928)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 253