SOFFA, njurformad tresits, 1950-tal.

810840. SOFFA, njurformad tresits, 1950-tal.

Djupstoppad rygg, snedställda ben av bok. Klädd i gråmönstrad textil med matchande passepoiler av plast från tiden.
Längd 164 cm
Djup ca 80 cm
Höjd 77 cm
Sitthöjd 40 cm.

Ställvis hårt slitage och gulnader, bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 164 cm
Djup ca 80 cm
Höjd 77 cm
Sitthöjd 40 cm.

Antal besök: 1 663