FIOL, märkt Caspar di Salo, 18/1900-tal.

809345. FIOL, märkt Caspar di Salo, 18/1900-tal.

Med etikett Caspar di Salo in Brescia 1595.
Längd 60 cm.
Genomgången av fiolbyggaren Carlo Hansen Kvänum den 29 juni 2012. Kvitto finnes.

Ålders samt bruksslitage. Stråken troligen senare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 60 cm.

Antal besök: 777