VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

80222. VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av figurer samt dekor i underglasyr samt rött av figurscen. Höjd 22 cm resp 27 cm.

Krackeleringar samt mindre tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 936