SLAGLÅSGEVÄR, 8-kantig pipa, 1700-tal.

789719. SLAGLÅSGEVÄR, 8-kantig pipa, 1700-tal.

Konverterat från flintlås.
Längd 118 cm.
Pipans innerdiameter 10,5 mm, svagt räfflad pipa.
Avtryckaren fungerar.

Ålders samt bruksslitage. Laddstaken sitter fast.

Gör en kostnadsfri värdering!

Konverterat från flintlås.
Längd 118 cm.
Avtryckaren fungerar.

Antal besök: 2 152