KANNA, porslin, Kina.

KANNA, porslin, Kina.
788134. KANNA, porslin, Kina.

möjligen Chien Lung, 1700-talets senare del.
Höjd ca 11,5 cm inkl lock.

Ålders samt bruksslitage. Nagg. Sprickor upptill.

Gör en kostnadsfri värdering!
788134. KANNA, porslin, Kina.

Höjd ca 11,5 cm inkl lock.

Antal besök: 470