787239. LAGE CARLSSON. Tavlor, 3 st, akvarell/blandteknik, signerade.
Oramat blad, ca 35x26 cm
Myrsnäppa, ca 19,5x24,5 cm
Båt vid Kalmar slott, ca 18x23 cm.
Åldersslitage. Oramat blad gulnat samt med fläckar efter häftstift.
Ej examinerade ur ram.
Lage Carlsson (1907–1983)