Sveriges Järnvägsstationer band 1 samt band 6 (sjätte distriktet), Bokförlaget Orbis 1948 och 1950, halvfranska band.
Sveriges Historia af Otto Sjögren 1903, halvfranskt.
Antik Konst i Nationalmuseum urval och beskrifning af Harald Brising och med 60 planscher, Stockholm 1911. Tryckt i 330 numrerade exemplar varav detta är nummer 66.
Smärre slitage, fläckar, namnstämplar i Sveriges Historia.