SERVISDELAR, 13 st, porslin/keramik, bland annat Rörstrand, Upsala Ekeby,Karlskrona, Deco Helsingborg, 1900-talets mitt.

785740. SERVISDELAR, 13 st, porslin/keramik, bland annat Rörstrand, Upsala Ekeby,Karlskrona, Deco Helsingborg, 1900-talets mitt.

1 kaffekopp "Eden", Rörstrand , 1 djup tallrik "Bollar, Gefle, 3 djupa tallrikar "Kryss", Upsala Ekeby Gefle, 1 djup tallrik "Dorothy" Upsala Ekeby, 2 kaffefat "Vega" Upsala Ekeby, 2 tefat "Marle" Rörstrand, 1 kaffefat Karlskrona, 1 uppläggningsfat Deco Helsingborg längd 38,5 cm.

Bruksslitage. Krackeleringar, missfärgningar. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 893