78303. BYRÅ, Nyrenässans, 1800-talets slut.
Faner samt betsat och bemålat trä. 5 lådor med guldfärgade beslag troligen mässing. Beslag med dekor av lejonmaskaroner.
Längd 84 cm.
Bredd 47 cm.
Höjd 119 cm.
Längd 84 cm.
Bredd 47 cm.
Höjd 119 cm.