BYRÅ, Nyrenässans, 1800-talets slut.

78303. BYRÅ, Nyrenässans, 1800-talets slut.

Faner samt betsat och bemålat trä. 5 lådor med guldfärgade beslag troligen mässing. Beslag med dekor av lejonmaskaroner.
Längd 84 cm.
Bredd 47 cm.
Höjd 119 cm.

Fanerskador, bortfall, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 84 cm.
Bredd 47 cm.
Höjd 119 cm.

Antal besök: 2 138