DIVERSE, 5 delar, trä, glas och keramik, Gustavsberg, Arabia, Langva, Gullaskruf, Orrefors.

78302. DIVERSE, 5 delar, trä, glas och keramik, Gustavsberg, Arabia, Langva, Gullaskruf, Orrefors.

Kuvertallrik, jakaranda, Langva, Danmark.
Vas, glas, William Stenberg, Gullaskruf, höjd ca 12 cm.
Kruka, Arabia, höjd ca 8,5 cm.
Skål, glas, "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors.
Fat, fajans, Stig Lindberg, Gustavsbergs studio, ca 15,5x8 cm, signerad med studiohanden.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 811