780740. SERVISDELAR, porslin, 47 delar, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
Flettet.
5 tekoppar med fat
14 kaffekoppar med fat
7 assietter
Gräddkanna
Sockerskål
4 äggkoppar
13 tallrikar, diameter 21 cm
Såsskål
Pepparströare.
Bruksslitage. Ett extra tefat medföljer. 14 kaffefat medföljer (svejfet). 4 kaffekoppar II:a sort. 4 kaffefat II:a sort. Assiett med nagg.