VIKTER, STÄMPLAR, SNUSDOSOR m m.

778675. VIKTER, STÄMPLAR, SNUSDOSOR m m.

Sked silver "Gammal Fransk" Nordström 1896 längd 22 cm.
Sked GAB 1995 18 cm.
18 nycklar, de flesta klocknycklar.
7 tärningar.
10 sedlar Tyskland 1900-talets första hälft.
Ask med stift till reservoarpennor.
2 snusdosor "Smålandsdosan" nysilver/horn Hemslöjd, 1 märkt "Ishockey Troja Ljungby 1979".
Snusdosa mässing.
13 vikter 5 gram - 2 hg.
2 mjölkkrukor mässing märkta "Land" undertill höjd 6 cm.
Stämpel Klimax höjd 17 cm.
5 stämplar med trähandtag höjd 6,5 - 10 cm.

Varierande slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sked GAB 1995 18 cm.
7 tärningar.
Snusdosa mässing.
13 vikter 5 gram - 2 hg.
Stämpel Klimax höjd 17 cm.

Varierande slitage.

Antal besök: 1 439