KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, Rörstrand, Gefle, Villeroy&Boch samt TERMOS, Termoverken i Jönköping, 1950/60-tal.

77787. KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, Rörstrand, Gefle, Villeroy&Boch samt TERMOS, Termoverken i Jönköping, 1950/60-tal.

Fat, "Lillemor", Gefle.
Fat, Rörstrand, längd ca 32 cm.
Gryta med lock, Villeroy&Boch.
Kaffepanna, "Koka", Rörstrand.

Fat, Gefle med missfärgning och krackelyr.
Termoslock sitter fast.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, "Lillemor", Gefle.

Termoslock sitter fast.

Antal besök: 1 205