77787. KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, Rörstrand, Gefle, Villeroy&Boch samt TERMOS, Termoverken i Jönköping, 1950/60-tal.
Fat, "Lillemor", Gefle.
Fat, Rörstrand, längd ca 32 cm.
Gryta med lock, Villeroy&Boch.
Kaffepanna, "Koka", Rörstrand.
Fat, Gefle med missfärgning och krackelyr.
Termoslock sitter fast.