GUSTAF WILHELM PALM. Olja på duk, 1800-tal.

777485. GUSTAF WILHELM PALM. Olja på duk, 1800-tal.

Motiv från Vestas tempel i Tivoli, enligt text på baksidan.
Signerad G.W 1857. Ram med tavelbelysning.
Bildmått 26 x 20 cm
Mått med ram 41 x 35 cm.

Färgbortfall om 1 x 1 mm, smuts höger övre hörn, krackelering i neder mitt
Ram med bortfall av förgyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildmått 26 x 20 cm
Mått med ram 41 x 35 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 375