776131. VOLKER KÜHN. blommande träd.
Kühn, Volker (f. 1948, Neuenkirchen nära Bremen) - ”Blühender Baum”, färgetsning, signerad med bly längst ner, daterad ”82" och numrerad ”160/300", oval form, plåtstorlek: ca 21.5x16cm, inramad under glas.