SEKRETÄR, Reiners möbelfabrik i Mjölby, 1930/40-tal.

77408. SEKRETÄR, Reiners möbelfabrik i Mjölby, 1930/40-tal.

Fanerad i valnöt. Sju rotfanerade lådor bakom klaffen. Tre lådor. Märkt med stämpel. Längd 90, bredd 40, höjd 105 cm.

Bruksslitage, smärre fanerskador och fläckar, saknar tre nyckelskyltar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 157