SALONGSMÖBEL, 4 delar, rokokostil, 1900-tal.

771857. SALONGSMÖBEL, 4 delar, rokokostil, 1900-tal.

Salongsmöbel vitmålad med förgyllda, urskurna detaljer.
Två karmstolar med löstagbar, stoppad sits, klädda i blåmönstrat möbeltyg.
Längd 60, bredd 60, ryggstödshöjd 95, sitthöjd 42 samt sittdjup 46 cm
Bord, diameter 90, höjd 76 cm
Soffa med löstagbar, stoppad sits och stoppad rygg, klädda i blåmönstrat möbeltyg.
Längd 157, bredd 69, ryggstödshöjd ca: 96, sitthöjd 42 samt sittdjup 51 cm.

Färgbortfall, märken, sprickor.
Tyg på soffrygg i avvikande färgnyans, kantband något lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord, diameter 90, höjd 76 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 639